Personel Taşımacılığı Servisi2023-08-16T00:23:41+03:00

Ankara Personel Servisi

Personel Servis Taşımacılığı

Personel Taşımacılığı Servisi hizmetinde Ankara’da en çok tercih edilen firmalardan olan NAR Turizm sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bunun en büyük göstergesi; bilindiği üzere büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğundan etkilenmemesidir. Gün geçtikçe artan nüfusa bağlı yoğunluktan ötürü araçlarda da bir artış gözlemlenmektedir. Trafik yoğunluğundan ötürü çalışanlar işyerlerine vaktinde gidememektedir. Bu durumdan da en büyük mağduriyeti firmalar yaşamaktadır. Son zamanlarda personel taşımacılığı hizmeti ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacı en güvenilir ve en konforlu sağlayan lider firma NAR Turizm’dir.

Ankara ilinin Sincan ilçesinde bulunan NAR Turizm, firmaların yaşamış olduğu ulaşım sorunlarını önleyerek maddi kayıplarını en aza indirger. Firmaların çalışma saatlerine özen gösterir. Olası kötü hava koşulları bu saatlerin sekteye uğrasına engel değildir. Çünkü NAR Turizm bu tarz sorunları gerçekleşmeden önce düşünüp ve önemlerini alır. Araç arıza anında personelleri mağduriyete uğratmamak için yedek araç tahsil eder.

Personel Taşımacılığı Nedir?

Personel taşımacılığı; özel veya tüzel kişilerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin taşınmasıdır. Bu taşıma işlemi her firmanın kendi belirlediği bir para karşılığı yapılır. Verilen ücret iki tarafında birbirine karşı yerine getirmesi gereken şartları kapsamaktadır. Şartların iki tarafa karşı yükümlülüklerinin olmasına ek olarak güven ilişkisinin artmasına da etkisi de vardır. Bu güven personel açısından konfor ve kalite anlamına gelmektedir. Şoför açısından ise huzurlu bir iş anlamına gelir.

Kamu kuruluşları için personel servis yönetmeliğini incelemek için hemen tıklayın.

Ankara Personel Servis Taşımacılığı’nda NAR Turizm

Ankara Personel Servis Taşımacılığı’nda NAR Turizm

Personel Taşımacılığı Servisi Hakkında

İster kamu sektörü alanında faaliyet gösteren bir kurum ve kuruluş olsun isterse özel sektör alanın hizmet veren bir firma ya da şirket olsun, bunların yöneticileri ya da ortakları, genel olarak personel taşımacılığı hizmet servisini dışarıdan bu hizmetleri satın alma usulüyle yaparlar.

Böylelikle personeline işe gidiş gelişlerinde daha rahat ve konforlu bir ulaşım imkanı sağlanır. Onları hem zaman kaybından hem de maddi kayıplardan kurtarırlar. Bunun sonucu olarak da personelin performansında bir artış beklenilebilir.

Personel servis aracını; özel sektör alanında faaliyet gösteren bir özel ve/veya tüzel hukuk kişilerinin veya kamu sektörü alanında hizmet veren bir kamu kurum ve kuruluşunun personelini dışarıdan hizmet satın alınmasıyla yoluyla gerçekleştirilen işlerde hizmeti alacak olan ile hizmeti verecek olan arasında yapılacak bir sözleşme karşılığı olarak bir şahsa veya firmaya ait minibüs türündeki büyük ticari araçlar şeklinde tanımlamak mümkündür

Personel Taşımacılığının Önemi

Ülkemizdeki nüfusun hem doğum yoluyla hem de alınan göçler sebebiyle her geçen gün artması, küçük çaplı şehirlerden büyük çaplı şehirlere doğru yaşanan iç göç dalgalarının da hızla çoğalması ve bunlarla doğru orantılı olacak şekilde trafiğe çıkan araç sayıları her geçen gün daha da fazlalaşmıştır. Araç sayısının hızla artması da ulaşımda aksaklıklar yaşanmasını beraberinde getirmiştir.

Yukarı anlatılan durum neticesinde hem personel hem de yönetici veya ortak açısından birçok adaletsizliğin ve mağduriyetin yaşanması kaçınılmaz olarak gerçekleşmektedir.

Personelin kendi özel aracıyla işe gidip gelmesinin ilk sonucu olarak trafik yoğunluğunu arttırıcı bir sebep olması sebebiyle toplumsal bir mağduriyete yol açtığı göze çarpmaktadır. Kişinin kendisi de o trafiğin içerisinde çok fazla zaman kaybetmekte ve bu durum kişiye stres yükü olarak geri dönmektedir.

Aynı zamanda, yapılacak yol masrafları yüzünden kişinin aylık gelirinde bir azalmaya yol açacağından, kişide, evde oturmanın çalışmaktan daha avantajlı olabileceği düşüncesi zamanla oluşmaya başlayabilecektir.

Diğer taraftan personelin toplu taşıma araçlarını kullanması durumunda ise özellikle büyük şehirler de çok fazla toplu ulaşım aracı değiştirmesiyle ve trafik yoğunluğuyla birlikte işe gidiş geliş zamanlarında uzamalar meydana gelecektir. Bunun da personel de motivasyon kaybına ve performans düşüklüğüne yol açması muhtemel gözükmektedir.

Personelinin işe gidip gelmesinde yaşayacağı bu sıkıntılar sebebiyle personelin zihinsel ve bedensel yorgunluğu, kurumları ve şirketleri de olumsuz anlamda etkileyecektir. İş geç kalınması, düzensiz bir çalışma programı, performans düşüklüğü, motivasyon kaybı gibi sebeplerle; kamu sektörü alanında sunulan hizmetlerin aksamasına ve kamu zararının ortaya çıkmasına, özel sektör alanında ise firmaların maddi kayıplarının artmasına ve karlılıklarının düşmesine, sebebiyet verebilecektir.

İşte bütün bu olumsuz tablonun bize gösterdiği tek bir şey vardır. O da personel taşımacılığının artan önemidir.

Personel taşımacılığı servisinin yaygınlaştırılmasıyla ve geliştirilmesiyle birlikte hem toplum hem personel hem de kurum ve firmalar açısından yaşanan sorunların büyük bir kısmının ortadan kaldırılacağı barizdir. Bu noktada personel taşımacılığı hizmeti yaşanan sorunlar ve bu sorunların yol açtığı etkiler düşünüldüğünde zorunlu bir ihtiyaçtır.

Hangi Firmalar Personel Taşımacılığı Hizmeti Almalıdır?

Personel taşımacılığı hizmeti alan firmalarda çalışanların işe geliş gidiş saatleri düzenlidir. Bu durum da firmalara rahatlık, çalışanlara ise büyük motivasyon kaynağı olur. Hangi firmaların personel taşımacılığı hizmeti alması gerektiği tek bir hususa dayanır. Özellikle vardiyalı sistemle çalışan firmalar taşımacılık hizmetinden yararlanmalıdır. NAR Turizm, taşımacılık yaparken firmadaki çalışan personel sayısını öğrenir ve buna göre araç tahsis eder.

Personel taşımacılığının firmalara faydaları nelerdir? hemen tıklaa!

Personel Servis Taşımacılığı’nda NAR Turizm Farkı

Personel taşımacılığı hizmeti ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü işyerine vaktinde varma zorunluluğu bu ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Bahsedilen ihtiyacı en iyi karşılayan lider firmamız NAR Turizm’dir. Ankara’da hizmet veren NAR Turizm yoğun trafikten etkilenmeyerek en iyi şekilde hizmet vermeyi kendine amaç edinmiştir. En büyük referansımız ise birlikte çalıştığımız firmalar ve taşıdığımız personelleridir. Firmamızın ana prensipleri; güvenli taşıma, konforlu ulaşım ve kaliteli hizmettir.

NAR Turizm, insan hayatını önemseyen bir firma olduğundan bir takım önlemler alarak çalışır. Bunların başında araçların düzenli olarak bakım yapılması ve her gün hijyen açısından temizlenmesi gelmektedir.  Araçlarda insan taşıma işlemi gerçekleştirildiği için araçlarımızın yeni model olmasına özen gösterilir.  Aynı zaman da her yıl düzenli olarak araç muayeneleri günleri aksatılmadan yapılmaktadır. Personel araçlarımız Personel Taşıma Yönetmeliğine ve Karayolları Trafik Kanunu şartlarını göz önünde bulundurarak hareket eder.

Ankara Personel Taşımacılığı

Ankara Personel Taşımacılığı

Araçlarımızın dizaynı konusunda da titizliği elden bırakmadık. Her koltuğa ait emniyet kemeri ve kemerin kullanımına yönelik talimatlar bulunur. Ayrıca araç içerisinde acil durumlara karşı ilk yardım çantası, yangın söndürme tüpü bulunur. Eksik malzemelerin devamlı olarak tamamlanması firmamızın temel prensiplerindendir.

 • Personel taşımacılığında;
 • Mercedes Sprinter,
 • Volkswagen Crafter,
 • Ford Transit ve
 • Otokar Sultan araçlarını kullanmaktayız.

NAR Turizm olarak fiyatlandırma yapılırken şu hususlara dikkat ederiz:

 • Firmanın bulunduğu bölge,
 • Çalışanların ikamet ettiği yerler,
 • Firmanın talep ettiği aracın kapasitesi,
 • Çalışma günleri ve saatleridir.

Personel taşımacılığı diğer sektörlere nazaran daha dikkat edilmesi gereken bir iştir. NAR Turizm bu hassasiyetini şoför seçiminde de gösterir. Şoförlerinde aradığı kriterler ise;

 • Sektörde yeteri kadar deneyim ve tecrübe kazanmış olması,
 • SRC2 ve psikoteknik belgesine sahip olması,
 • Adli sicil kaydının bulunmaması,
 • Dış görünümüne ve kişisel bakımına önem vermesi,
 • İnsan psikolojisinden anlayan ve iletişimde iyi olan,

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip kişilerle hizmet vermesi, NAR Turizm’i Ankara’da birinci sıraya taşır.

NAR Turizm servis taşımacılığı hizmetinde markalaşmış ve hizmet kalitesinin yanında her bütçeye uygun fiyatlarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Her geçen gün sunduğumuz kaliteli hizmet ile birden fazla firmayla çalışmaya devam ediyoruz. Sizler de sunmuş olduğumuz bu kaliteli hizmetten ve uygun fiyatlardan yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz. Size en uygun fiyat teklifini göndereceğimizden emin olabilirsiniz.

Kurumsal Personel Taşımacılığı Hizmeti

Kurumsal personel taşımacılığı hizmeti belirli mevzuatlarla düzenlenmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarının birçoğu da mevzuat çerçevesinde personellerine taşımacılık hizmetini sunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları bizzat kendileri yapmak yerine bu hizmetin satın alınması suretiyle bu iş ve işlemleri gerçekleştirmektedir. Hizmet satın alınmasıyla imzalanmış olan sözleşmelerin geçerlilik süreleri 2 yıldır.

Ankara’da Personel Taşımacılığı Firmaları

Ankara personel taşımacılığı hizmetinde önemli bir sektör konumundadır. Ankara, kış aylarının uzun ve çetin geçtiği, bu konuda Türkiye’de nam salmış bir ilimizdir. Aynı zamanda Türkiye’deki 2. en büyük metropol şehir konumundadır. Nüfus yoğunluğu oldukça fazladır. Ayrıca, memur ve öğrenci yoğunluğu olan bir ildir. Bu açıdan mesai saatlerinde belirli bir düzene sahiptir.

Nar Turizm; Ankara’da Personel Taşımacılığı Servisi hizmeti sağlayan bir firmadır. Nar Turizm firması, personel taşımacılığının önemi kavrayan, bu kavrayışı Ankara ilinin dinamikleri içerisinde eritmiş olan bir firmadır.

Nar Turizm; zorlu ve çetin kış aylarına girilmesinin öncesinde gerekli önemleri alarak mevsimsel sıkıntıların önüne geçen, nüfus yoğunluğunun yüksek olması sebebiyle yoğun trafik oluşumlarının hangi saatlerde fazla olacağını önceden hesaplayıp bölge bölgedir.

Saat saat planlamasını yaparak bu sorunu iş sözleşmesi kurma suretiyle anlaştığı şirket ya da kurumlar nezdinde ortadan kaldıran ve taşınan personeli bu konuda mağdur etmeyen, bütün okulların, kurumların, şirketlerin mesai başlangıç ve mesai bitiş saatlerini dikkate alarak şehrin iç dinamiğine göre planlama yapan, mevzuatlarda düzenlenmiş olan personel servis kurallarına uygun hareket eder.

Çalıştırdığı personelini de bu konuda sürekli denetleyen, araçlarının bakım ve kontrollerini sürekli yaptıran, yaptığı işin insan taşımak olduğunun bilincinde, hizmet alanıyla ilgili olarak yeni çıkan son yasal düzenlemeleri de sürekli olarak takip eden, amacı kaliteli hizmet vermek olan, Ankara’da şirket ve kurumlar tarafından en çok tercih edilen firmadır.

Sahip olduğumuz vizyon ve misyon ile öngörülebilirlik, önceden kestirebilme kabiliyeti düşünüldüğünde, servis hizmeti ihtiyacını belirli standartlarda sürekli bir şekilde sağlayan ve sektöre yön veren öncü firma Nar Turizmdir.

Ankara’da Personel Taşımacılığı Ve Fiyatları

Ankara’da En Kaliteli Personel Taşımacılığı Hizmeti

Kurumsal Personel Taşımacılığı Servis Firmaları

Ankara şehrinin kurumsal personel taşımacılığının lider firması Nar Turizm’dir. Personel taşımacılığının önemini kavrayarak, şehrin dinamiklerini iyi özümseyerek, kurumlarla ilişkilerinde ölçülülüğü koruyarak, yaptığı işe sadece para kazanma ilişkisi içerisinde bakmayarak, kurumların çeşitli ihtiyaç ve taleplerine de yanıt vererek, iyi ilişkiler geliştiren Nar Turizm firmasıdır.

Personel Servis Kuralları

Personel taşımacılığı için gerekli olan koşullar ve aynı zamanda zorunlu olan koşullar şunlardır;

 • Personelin; işe gidişlerde çalıştığı yere kadar, işten dönüşlerde ise personeli de mağdur etmeyecek şekilde ikametgahına en yakın olacak yere kadar zamanında götürülüp ve zamanında getirilmesi,
 • Servis hizmetinden yararlanma hakkı olmayan başka kişilerin araca alınmaması,
 • Önceden belirlenmiş olan güzergahın dışına zorunlu ve mücbir sebepler olmadıkça çıkılmaması,
 • Araç içinin temiz tutulması, araç düzeninin sağlanması, araç içinde personel rahatının en iyi şekilde sağlanması,
 • Personel taşıma hizmetini yerine getirecek olan sürünün sigorta işlemlerinin yaptırılması, doğru sürücüyle çalışılması,
 • Sürücünün; kasıtlı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması, ne çok genç bir yaşta ne de yaşlı denilebilecek bir yaşta olmaması, personel taşıma işinde en az 5 ila 10 yıl arasında tecrübe sahibi olması, İl Sağlık Müdürlüklerince yetkilendirilmiş bulunan bazı psiko-teknik merkezlerinden psiko-teknik raporlarının alınmış olması, bağımlılık yapıcı yasaklı maddeleri kullanmaması, asli kusurlu olacak şekilde içerisinde ölümünde var olduğu trafik kazası geçirmemiş olması, alkollü bir şekilde araç kullanarak ve hız kuralı ihlali sebebiyle ehliyetlerine ilgili kurumlarca el konulmamış olması, ilk yardım aldığına dair sertifikaya sahip olması, ileri sürüş tekniği eğitimi almış olması, gereklidir.

Personel taşımacılığı hizmetinde kullanılan araçların trafik kontrollerinin ve bakım ile onarımlarının yaptırılmış olması gereklidir.

Personel Taşımacılığı Fiyatları

Personel taşımacılığı fiyatları ilden il farklılıklar göstermektedir. Personel servis taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firma ile personelin taşınacağı kurum ya da şirket arasında yapılan iş akdiyle belirlenerek işleyen bir süreçtir.

Personel taşımacılığı sektöründe fiyatlandırma yapılırken pek çok kritere bakılmaktadır. Firmanın bulunduğu konum, çalışanların ikamet ettikleri yer ile iş yeri arasındaki mesafenin uzunluğu fiyatları etkilemektedir. Ayrıca firmaların talep ettikleri araç sayısı, çalışma gün ve saatleri de fiyatlandırma yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Personel taşımacılığında fiyat belirleme de ilk bakılacak şey; aracın güzergahıdır. Çünkü mesafenin kaç kilometre olduğu direk olarak fiyatlandırmada etkilidir.

Ankara’da personel servisi fiyatları içerisinde NAR Turizm sizler için en iyisidir. Çünkü önceliğimiz verdiğimiz hizmetin kalitesidir. Böyle olduğunda anlaştığımız firmaların memnuniyeti çok yüksek olmaktadır. Sizler de NAR Turizm’den hizmet almak isterseniz iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Ankara personel taşımacılığı fiyatları hakkında teklif almak için hemen tıklayın! Size en uygun fiyatlarımızı sunacağız.

Personel Taşımacılığı mı Personel Servisi mi?

Personel taşımacılığı ile personel servisi aynı anlamda kullanılmaktadır. Personel sayısı yoğun olan fabrikalar, işletmeler genellikle bu hizmeti kullanmaktadırlar. Çünkü çalışanlarının daha verimli şekilde hizmet vermesini ve işe zamanında gelmesini isteyen işletmeler uygun teklif almak suretiyle personel taşımacılığı veya personel servis hizmetini tercih etmektedirler.

En iyi Personel Taşımacılığı / Servisi Firması Hangisi?

En iyi personel servis araştırmasında Ankara’da ön plana çıkan Nar Turizm’dir. Neden mi? Nar Turizm bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ençok sağlayan, Ankara’da işletmelerin, fabrikaların ençok tercih ettiği firmalardandır. Nar Turizm, kurumsal servis hizmeti vermeyi özümsemiş, tüm müşterilerine en iyi en kaliteli servis hizmetini vermeye odaklanmıştır. Bünyesinde güvenilir, profesyonel şoförleri çalıştırmaktadır. Araçları yeni/konforlu olup müşterilerine daima güler yüzlü hizmet vermektedir. Ayrıca Ankara’da kaliteli hizmetinden ödün vermeden uygun fiyata personel taşımacılığı / servisi hizmeti sunmaktadır.

Nar Turizm, yılların vermiş olduğu sektör tecrübesi ile Ankara’da 5 yıldızlı yüksek kaliteli personel taşımacılığı hizmeti vermeye odaklanmıştır.

Siz de Ankara’da en iyi personel taşımacılığı / servisini arıyorsanız hiç tereddüt etmeden Nar Turizm ile iletişime geçebilir, en uygun teklifi almak için teklif formunu hızlıca doldurabilirsiniz. Nar Turizm, size çok kısa süre içinde geri dönüş yaparak en uygun teklifi sunacaktır.

Personel Taşımacılığı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Personel taşımacılığı nedir?2022-04-26T21:56:37+03:00

Personel taşımacılığı; özel veya tüzel kişilerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin servis araçlarıyla taşınması işlemidir?

Servis taşımacılığı nasıl yapılır?2022-04-26T22:05:04+03:00

Servis taşımacılığı işini yapabilmek için hangi şartlara ve vasıflara sahip olmak gerekir. Maddeler halinde sıraladık.

 • D sınıfı sürücü belgesi için en az 5 yıllık sürücü belgesine sahip olunmalı.
 • D1 sınıfı sürücü belgesi için en az 7 yıllık sürücü belgesine sahip olunmalı.
 • Bağlı bulunulan aile hekiminden servis şoförlüğüne uygun olduğuna dair rapor alınmalı.
 • Yurtiçi yolcu taşımacılığı sürücü mesleki yeterlilik belgesi alınmalı.
B ehliyetine sahibim. Servis şoförü olabilir miyim?2022-04-26T22:08:19+03:00

B sınıfı ehliyetine sahip olanlar araç sürücüsü dahil 9 koltuklu araçlardan fazlasını kullanamazlar.

Araç sürücüsü dahil 9 kişiden fazla kişi taşıyan araçları kullanabilmek için D1 ve üstü sınıfta ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

En iyi personel taşımacılığı firması hangisi?2022-04-26T22:12:11+03:00

Ankara’da personel taşımacılığı hizmeti veren firmalar arasında NARTUR Servis Taşımacılığı firması ençok tercih edilen firmalar arasındadır.

Çünkü; bu güne kadar vermiş olduğu hizmetlerden memnun olmayan bulunmamaktadır. Üstelik çevre işletmelere, fabrikalara, kamu kurumlarına tavsiye edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Hangi personel servisi firmasını tavsiye edersiniz?2022-04-26T22:15:27+03:00

Geniş araç yelpazesi, eğitimli şoförleri, yeni araç çeşitliliği ile %100 müşteri memnuniyeti ile NARTUR Servis Taşımacılığı firmasını tavsiye etmekteyiz.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde ofis binası bulunan NARTUR firması, uygun fiyata personel taşımacılığı hizmeti ile kalitesinden asla ödün vermeden hizmet vermektedir.

Servis şoförlüğü yapmak için gerekli şartlar nelerdir?2022-05-26T00:34:03+03:00
 • 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen sürücü belgesine sahip olunmalıdır.
 • SRC 2 mesleki yeterlilik belgesine sahip olmalıdır.
 • İlgili yetkili merciden Psikoteknik Test Raporu alınmalıdır.
 • Son 1 ay içerisinde sabıka kaydı (Adli Sicil Kaydı) alınmış olmalıdır.
Servisçilik yapmak istiyorum? Tavsiyeleriniz nelerdir?2022-04-26T22:28:26+03:00
 • Aracınız yeni olması her zaman avantajdır. Tamamını kredi çekerek araç almanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü herhangi bir aksi durumda kredi taksitlerini ödemeyebilirsiniz veya zorlanabilirsiniz.
 • Kendi aracınızda kendinizin çalışmasını öneriyoruz. Şoför çalıştırarak kârlılığınız baya düşecektir. Ayrıca sizin aracınıza en güzel siz kendiniz bakarsınız. Başka biri sizin aracınız için çok özen göstermeyecektir.
 • Aracınızla fabrikalardan, işletmelerden sabah servis işi, akşam servis işi alabilirsiniz. Hatta ilerleyen dönemlerde çevreniz genişledikçe okul servis işi, vardiyalı fabrika servis işleri de alabilir gelirinizi arttırabilirsiniz.
 • Şoförlük işini seviyorsanız bu işi tercih ediniz.
Go to Top